Portal Vakti
Sağlıktan, anketlerden, yemek tariflerine kadar bir çok bilgi

Makyaj

Bir düğün veya davete mi gidiyorsunuz? Doğru bir makyaj ile güzel görünmek ister misiniz?

Özel bir güne mi hazırlanıyorsunuz? Yada bir düğün veya davete mi gidiyorsunuz? Doğru bir makyaj  ile güzel görünmek istermisiniz?

Güzel bir makyajın sırrı nedir?
Makyaj, önce cildi temizlemek ve nemlendirmekten başlar. Yorgun ve uykusuz bir cilde makyaj yapmakla çok istediğiniz tarzı yakalayamayabilirsiniz. Güzel bir cildin sırrı herşeyden önemlisi bol bol uyku ve bol su içmekten geçer.

Öncelikle makyaj yapmaya fondötenle başlayabiliriz. Cildinize ince bir yapıda uygulayarak makyaja başlangıç yapabiliriz.

Göz makyajı ile devam etmek istermisiniz?
Daha fazla etki yakalamak isterseniz ışıltılı krem far ve sim kullanmak daha iyi bir görünüş sağlayacaktır. Önce biraz far sonrada göz kalemini uygulayın.

Dudaklara nasıl bir ruj sürmeli?
Dudaklara doğal renkli parlatıcı ruj sürebilirsiniz. 

İşte size bir kaç makyaj sırrı

Etkileyici bakışlar mı istiyorsunuz? Öyleyse ten ve göz rengine göre makyaj yapmaya özen gösterin. Kirpik göz kapağı arasında boşluk bırakmamaya dikkat edin. Önce farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz.

Makyajda kapatıcınızı sadece gözaltı morluklarınıza değil, kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz çukurlarına ve burun etraflarına da hafifçe sürün.

Sıcak su, ince kirpiklerin bükülme özelliğini arttırır ve kopmasını engeller. Bu sebeple kirpik kıvırıcısını banyodan hemen sonra kullanın.

 

Bunlarda ilginizi çekebilir: